ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ଭାଷଣ ଉପରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ

1167 0

ଭୁବନେଶ୍ବର:୨୯/୩ ମୋଦିଙ୍କ ଆରୋପକୁ ନେଇ ଉଭୟ ବିଜେଡି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି। ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ କହିଛନ୍ତି, “ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନାଠାରୁ ଭଲ ବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ନବୀନ ବାବୁ କରିଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାରେ ଯେଉଁ ବିକାଶ ହୋଇଛି, ତାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆମକୁ ବାଃ ବାଃ ଦେଇଛନ୍ତି। ଚାଷ ଉତ୍ପାଦନ ହେଉ, ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ହେଉ କି ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ହୋଇଛି। ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହା ବି ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି, ସବୁ ଭିତ୍ତିହୀନ। କାଳିଆ ଯୋଜନା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟନ କରାଯିବା ବେଳେ ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଇଛି। ଆମର ଏହି ଯୋଜନାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ନିଜର ଯୋଜନା କରିଛି। କାଳିଆ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ନବୀନ ବାବୁଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତାରେ ସେମାନେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।”

ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ଡ. ସସ୍ମିତ୍ ପାତ୍ର ଶାଣିତ ସ୍ୱରରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏଭଳି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଆସିଥିଲେ, ଯେଉଁଦିନ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜେପି ଛାଡ଼ି ବିଜେଡ଼ିରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ବୁଝାଉଛି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଅ ତି ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଉଛି । ବିଜେଡ଼ି ସହ ବିଜେପି ୯ ବର୍ଷ କାଳ ମେଣ୍ଟ ଶାସନରେ ଥିଲା । ବିଗତ ୫ ବର୍ଷ ବିଜେପି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶାସନ କରୁଛି । ଏହିଭଳି ୧୯ ବର୍ଷ ଭିତରେ ବିଜେପି ୧ ୪ ବର୍ଷ କାଳ ଶାସନ କ୍ଷମତାରେ ରହିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ବିଜେପି କ’ଣ କରିଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Related Post

ଦାନାମାଲ ବିଦ୍ୟାଳୟ ର ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାବି

Posted by - September 22, 2022 0
ଖପ୍ରାଖୋଲ: ୨୨/୦୯ ( ତାପସ ରଞ୍ଜନ ବେହେରା) ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଭାନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାବି ହେଉଛି । ବିଦ୍ୟାଳୟ…

ଯାଜପୁର ପୌରପାଳିକା ରେ ସ୍ଵଛସାଥି ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

Posted by - September 17, 2021 0
ଯାଜପୁର ପୌରପାଳିକା ରେ ସ୍ଵଚ୍ଛତା କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି। ଏଥିପାଇଁ ସ୍ଵଚ୍ଛତା ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ନିୟମିତ ସ୍ଵଛ ସାଥି ମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି।ସ୍ଵଚ୍ଛତା ରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ର ରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସହରବାସୀ ଙ୍କ ଅବଦାନ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଆଜି ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ, ଡି ଆର ଡି ଏ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ସୁର୍ୟମଣି ପାଟଜୋଶୀ  ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇ ସ୍ଵଛସାଥି ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସର ରେ ବଡଖାନାର ଆୟୋଜନ କରଯାଇଥିଲା      

ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ତରଫରୁ ପୁରୁଣା ପେନସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଚଳନ ଦାବୀ ରେ ବିକ୍ଷୋଭ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଓ ଦାବୀପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

Posted by - October 16, 2022 0
ଖପ୍ରାଖୋଲ: ୧୫/୧୦( ତାପସ ରଞ୍ଜନ ବେହେରା) ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ୍ ଠାରେ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ତରଫରୁ ପୁରୁଣା ପେନସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଚଳନ ଦାବୀ ରେ…

Leave a comment

Your email address will not be published.