Breaking News
12:10 amରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରେ ୩୨ ଟି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ,ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ସହ ଶିକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା 12:06 amଦୈନିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଋଣ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ : ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ 12:06 amଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପ ବିବାଦ ନେଇ ଏଏସ୍‌ଆଇ ଅଧୀକ୍ଷକ କହିଲେ- ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଚତୁଃପାର୍ଶ୍ୱରେ ପୂରାତନ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ଭରି ରହିଛି। ଏ ସଂପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଜଣାଇଛି। ଯେବେ ବି ଆମେ ଏଠି ଖନନ କରିବା କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ମିଳିବ ହିଁ ମିଳିବ। ରାଜ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲା ବେଳେ ଅନେକ ଥର କହିଛି 12:03 amକବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ଖଜାପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଷୋୟୀ (୫୬)ଙ୍କୁ ବିଚ୍‌ ରାସ୍ତାରେ କାର୍‌ରୁ ଟାଣିଆଣି ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣି ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା 3:31 pmପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେଲା ମା’ ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର,ମୁଖ୍ୟପୁରୋଧା ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଦକ୍ଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ଓ ଠକ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଲଜ୍ଜିତ କରିବା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଉଦ୍ୟମ

493 0

ଯାଜପୁର:(ଆନନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ)ଦକ୍ଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ଓ ଠକ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଲଜ୍ଜିତ କରିବା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଉଦ୍ୟମ । ଯାଜପୁର ଜିଲାପାଳ ରଂଜନ କୁମାର ଦାସ ଏପରି କିଛି କରି ଏବେ ସେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ବର୍ତମାନ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ୫ଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ବେଳେ ସରକାରୀ କାମକୁ ଠିକ୍ ଭାବେ କରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଜିଲାପାଳ । ଯେଉଁ ଅଧିକାରୀ ବା କର୍ମଚାରୀ ସେମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ଓ କର୍ତବ୍ୟକୁ ସୁଚାରୁ ରୂପେ ନିର୍ବାହ କରୁଚ୍ଥନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ଓ ଯେଉଁମାନେ କ୍ରମାଗତ ଦୁର୍ବଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଚ୍ଥନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସୁଧାରିବାକୁ ସାମାଜିକ ଲଜ୍ୟାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଚ୍ଥି । ୱାଲ ଅପଂ୍ ପେଂମ୍ ବା ସେମ୍ ଅର୍ଥାତ୍ କାନ୍ଥରେ ପ୍ରଶଂସା ବା ଲଜ୍ୟାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରାଯିବାର ଏକ ଅଭିନବ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଚ୍ଥି ବୋଲି ଜିଲ୍ଳ୍‌ାପାଳ ରଂଜନ କୁମାର ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଚ୍ଥନ୍ତି ।

ଜିଲ୍ଳ୍‌ା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଏକ ଅଭିନବ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଚ୍ଥନ୍ତି ଜିଲ୍ଳ୍‌ାପାଳ । ପଂଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ ଅଧିନରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ବିବିଧ ଯୋଜନାର ସପଂଳ ରୂପାୟନର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯାଇ ମାସିକ ଭାବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନାମ ଓ ପଂଟୋ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ । ଏହାଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଚ୍ଥ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ମନୋଭାବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଉନ୍ନତ ସେବା ମିଳିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଳ୍‌ାପାଳ ଶ୍ରୀ ଦାସ କହିଚ୍ଥନ୍ତି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମେତ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

Related Post

ଯାଜପୁର ଟାଉନ ସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ ର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ

Posted by - March 1, 2021 0
ଯାଜପୁର ଅଫିସ:ଯାଜପୁର ସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ ର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ସ୍କୁଲ ର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଅର୍ଣ୍ଣପୁର୍ଣ୍ଣା ମିଶ୍ର ଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱ ରେ ଉଦ୍ଘାଟକ…

ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରୁ ଦୁଇଟି ନାଗସାପ ଉଦ୍ଧାର!

Posted by - October 1, 2020 0
ନବରଙ୍ଗପୁର:ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଓଡିଶା ସୂଚନା ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଆଜି ଦୁଇଟି ବଡ ନାଗ ସାପ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ…

Leave a comment

Your email address will not be published.