ମାଓନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଛି। ୨୦୧୭ରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ବଜାର ମଙ୍ଗଳାବରମ୍ପେଟା ସାହିରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ଟଙ୍କା ସହ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ସବ୍ୟସାଚୀଙ୍କୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ଏହି ସଜା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଦୈାରା ଜଜ୍।

1015 0

Related Post

ବିଜେଡ଼ି ର ୬୩ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ : ବ୍ରହ୍ମପୁର- ବିକ୍ରମ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଛତ୍ରପୁର- ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ଗୋପାଳପୁର- ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଦିଗପହଣ୍ଡି- ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ମୋହନା- ପୂର୍ଣ୍ଣବାସୀ ନାୟକ ଚିକିଟି- ଉଷା ଦେବୀ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି- କଲ୍ୟାଣୀ ଗଜପତି ନବରଙ୍ଗପୁର- ସର୍ବେଶ୍ବର ଦାନି ଉମରକୋଟ- ସୁବାସ ଗଣ୍ଡ ଝରିଗାଁ- ଡାବୁଗାଁ- ମନୋହର ରନ୍ଧାରି କୋଟପାଡ- ପଦ୍ମିନୀ ଦିଓ୍ବାନ ମାଲକାନଗିରି- ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା- ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବାକା ନୂଆପଡା- ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଢୋଲକିଆ ଖରିଆର- ଲାଞ୍ଜିଗଡ- ଜୁନାଗଡ- ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ଧର୍ମଗଡ- ଭବାନୀପାଟଣା- ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ନାୟକ ନର୍ଲା- ଭୁପେସ ସିଂ କୋରାପୁଟ- ରଘୁରାମ ପାଡଲ ଗୁଣୁପୁର- ରଘୁନାଥ ଗମାଙ୍ଗ ବିଷମକଟକ- ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା ରାୟଗଡା- ଲାଲବିହାରୀ ହିମିରିକା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର- ପ୍ରଭୁ ଜାନି ଜୟପୁର- ରବି ନାରାୟଣ ନନ୍ଦ ପଟାଙ୍ଗି- କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି- ଅଜୟ ଦାସ ବ୍ରଜରାଜନଗର- ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଝାରସୁଗୁଡା- ନବକିଶୋର ଦାସ

Posted by - March 18, 2019 0

There are 1 comments

Leave a comment

Your email address will not be published.